Pojďme se s námi mrknout na 7 maličkostí, které vás ušetří spoustu času, peněz, ale i stresu a jejichž vyřízení často zabere jen pár minut.

Zkuste se na začátku krátce zamyslet: Kdy naposledy jste nechali zkontrolovat kotel? Budete se při vyúčtování radovat z přeplatku, nebo řešit nedoplatek? Jak se projevuje oxid uhelnatý?

Troufáme si říci, že odpovědi na většinu otázek z hlavy dohromady nedáte. A přitom existují služby, které všechny tyhle věci vyřeší za vás.

 

LED žárovky: Ušetříte s nimi i tisíce korun ročně

úsporné LED žárovky

Ještě pořád svítíte klasickými žárovkami, protože se vám nechce investovat do jejich výměny za výrazně úspornější LEDky? Pak vězte, že každý rok přicházíte i o několik tisíc korun. LED žárovka prosvítí oproti klasické žárovce o 80 % energie méně: V absolutních číslech to znamená, že výměna 5 žárovek vám ušetří zhruba tisíc korun ročně. A rozhodnete-li se pro výměnu 15 kusů, může se roční úspora vyšplhat k 3500 korunám.

Nemůžete, nebo nechcete jednorázově investovat do LED žárovek? I to se dá řešit. Díky službě Sviťte chytře od innogy si můžete LED žárovky pronajmout. Pořád na energiích ušetříte výrazně víc, než je cena pronájmu. A navíc se nemusíte o nic starat. O případnou výměnu se postará innogy.

 

Pojištění domácnosti? Ochrání před požárem i zapomnětlivým

pojištění domácnosti od innogy

Počet pojištěných českých domácností v čase roste, nicméně zhruba třetina domácností pojištěná pořád není. Patříte mezi ně?
Pak zvažte, jestli se přeci jen nepojistit. Pojištění domácnosti od innogy stojí méně než jeden dobrý oběd v restauraci, může být součástí záloh za plyn nebo elektřinu a ochrání vás i v případě požáru, vytopení od souseda nebo vloupání.

Uplatnit ho můžete dokonce i v případě loupeže venku: Pokud přijdete o elektroniku nebo sportovní výbavu. Máte-li malé děti nebo domácí mazlíčky, vyplatí se pojištění odpovědnosti. To totiž pokryje i jejich karamboly.

 

Pronájem detektorů: Pár desetikorun pro 100% bezpečí

detektory CO2 a požární hlásiče

Víte, že každý rok dojde v Česku ke zhruba 1500 otrav oxidem uhelnatým? A že stovka z nich skončí smrtí? Byť je oxid uhelnatý tichý zabiják, který není cítit, vidět a lidské tělo ho nedokáže zachytit, ochrana před ním existuje. Detektor CO si můžete koupit, ale v dnešní době není problém detektor pronajmout. Za pár desetikorun každý měsíc máte jistotu, že jste vy i vaše rodina v bezpečí.

Pronajmout můžete i detektor kouře, který vám dá včas vědět o požáru. Mimochodem, požáry v domácnostech mají podle hasičů nejtragičtější následky. Dílem i proto, že právě domácnosti nebývají detektory kouře vybavené.  

 

Spotřeba pod kontrolou: Díky mobilní aplikaci

innosvet - spotřeba pod kontrolou

Nedoplatek za energie je pro spoustu rodin nečekaný zásah do rozpočtu. Naštěstí se dá i takové nepříjemné překvapení eliminovat. Díky mobilní aplikaci innosvět a speciálnímu senzoru na plynoměru máte přehled o aktuální spotřebě, historii, ale i předpověď toho, jaká bude vaše spotřeba plynu v dalším období. Sami si pak můžete (přímo v aplikaci) upravit zálohy za energie tak, aby pro vás vyúčtování služeb nebylo hororem.  

 

Seřízený kotel = úspornější kotel

servis plynových kotlů od innogy

Co se týká revizí kotlů, mají mnozí Češi máslo na hlavě. A to i přesto, že je pravidelný servis zásadní pro splnění záručních podmínek. Pravidelnou revizi kotlů navíc předepisuje i česká legislativa. Dobře udržovaný a přesně seřízený kotel navíc šetří spotřebu plynu – s neseřízeným kotlem ročně protopíte i o několik tisíc více.

Pokud si tohle všechno uvědomujete, ale zároveň se vám nedaří v hlavě udržet, že musíte povolat odborníka, vsaďte na službu Bezpečný kotel od innogy. Servisní technici se postarají o pravidelné kontroly i (po)záruční servis, pohlídají termíny pravidelných kontrol, vedou a archivují veškerou servisní historii. Pro případ, že byste někdy v budoucnu museli řešit reklamaci nebo pojistnou událost.

 

Vlastní energie ze slunce ohřeje vodu i vypere prádlo

Solární energie od innogy

S trochou nadsázky můžeme říci, že jeden fotovoltaický panel se za rok postará o vyprání 300 praček prádla. Kolik panelů se vejde na střechu vašeho domu?

Fotovoltaická energie je čistou a levnou energií budoucnosti, se kterou můžete každý rok ušetřit desítky tisíc korun. Na fotovoltaiku vám navíc může přispět stát. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám dokonce až na polovinu nákladů. Nicméně vymyslet celý projekt tak, aby dával ekonomicky smysl, splňoval všechny náležitosti a ještě jste na něj mohli čerpat dotaci, není jen tak. 

I proto existuje projekt Elektřina ze slunce, v rámci kterého pro vás odborníci navrhnou řešení fotovoltaiky na klíč. A vy tak v budoucnu budete díky solární energii opravdu šetřit.

 

Získejte odměnu jen za to, že jste zákazník innogy

zákaznický program innogy Premium

Slevy na outdoorové oblečení, levnější energie, volné vstupenky do divadla… To je jen stručný výčet výhod a bonusů, které můžete získat jako zákazník innogy. Stačí se stát zákazníkem innogy a registrovat se do zákaznického programu innogy Premium.